pátek 1. prosince 2017

Přečteno: Sebekoučink

Dnešní recenze je na netradiční knihu. Tentokrát žádná beletrie. Ale něco, co vás může posunout. Tedy pokud o to vy sami stojíte. Sebekoučink.


 

Málokdy se mi stane, že nějakou knížku čtu dvakrát. A ještě méně často pak hned po sobě. Knihu Sebekoučink jsem si vybrala čistě ze zvědavosti. Nebyl v tom žádný záměr, neřešila jsem ani žádný svůj osobní problém. Jednoduše mě zajímalo, co knížka obsahuje a co mi může přinést. A přinesla takovou malou inventuru. 

 Knížka obsahuje několik bloků, které vás pozvolna seznamují se sebekoučinkem. Čtete text, přemýšlíte si a za každým textem vás čeká úkol. Zamyslet se, zapsat si, udělat si seznam. Doporučuji k ruce tužku a papír a pokud máte chuť, odpovědi si zaznamenávat. 

Nečekejte, že vám kniha dá odpovědi, ty si musíte najít sami v sobě. Nebude vás soudit. Ani chválit. Nejde o žádné tajemno. V uspěchané době se díky této knížce zastavíte, popřemýšlíte si, srovnáte myšlenky a priority. 

Určitě to není knížka pro každého. Musíte do ní mít chuť. Pokud bych ji dostala jako dárek, pravděpodobně by ležela na poličce až do chvíle, kdy by nastal nějaký problém. A možná ani pak by na ni řada nepřišla. Tím, že jsem si ji přečetla v "klidném" období, měla jsem na ni čas a hlavně náladu, pomohla mi i v oblastech, kde jsem vůbec nevěděla, že pomoc hledám. 

A proč jsem ji tedy četla dvakrát? Poprvé jsem ji přečetla rychleji, protože mě hodně zajímalo, co bude následovat v dalších a dalších kapitolách. Podruhé jsem si dala na čas a spoustu úkolů si sama pro sebe splnila. 

Důležité na závěr. Pustíte-li se do téhle knížky, nezapomeňte v hlavě vypnout kontrolku, že vás někdo bude kontrolovat. Je vy sami. 

Knihu vydává nakladatelství Portál, zakoupit ji můžete ZDE za akční cenu 284 Kč.

Žádné komentáře:

Okomentovat