neděle 17. prosince 2017

Ach ta předsevzetí

Namísto pečení sedmnácti druhů cukroví sedím u počítače. S hrnkem čaje zaháním nekončící virózu, se kterou bojujeme snad od října průběžně celá rodina. Jednou za čas mě chytne taková ta tvůrčí nálada, kdy rychle potřebuji dát na papír milion nápadů. Jojo, je to tu. Tahle má tvůrčí nálada má za následek, že sedám k pracovnímu počítači a dávám dohromady prezentaci k workshopu. Lednovému. To, že dýchám pouze jednou nosní dírkou, pravděpodobně vede k tomu, že část mozku, která má za následek prokrastinaci, není dostatečně okysličená. 

Brouzdám po internetu a všudepřítomné reklamy na vánoční akce a suprtrupr dárky pomalu nahrazují reklamy o předsevzetí. Permanentky na fitka, krabičková dieta, motivační diáře, školení,... sem tam na mě vyskočí reklama na 3D tiskárnu (proboha, jak to ty cookies zjistily, že jsem přemýšlela, jestli by bylo levnější nechat si farmu pro zvířátka vytisknout?). 

Zpátky k předsevzetím. V lednu jsem si je tedy rozhodně nedala. Jednak jsem byla ráda, že plním listopadové předsevzetí každé tři hodiny nakrmit hladový krk, druhak je mi jasné, že bych stejně žádné nesplnila. Ovšem v červnu jsem zas pořídila diář (o DOLLERU si můžete přečíst ZDE) a pár cílů si sepsala. Všímáte si, jak je teď trendy dávat si cíle? Takže možná je to konec předsevzetích a přichází éra cílů. 

Cíl naučit se něco nového - done. 
Pár dnů zpátky jsme s kamarádkou absolvovaly workshop datové analýzy od Czechitas. Jestli jste o nich nikdy neslyšeli, pak jsem přesvědčená, že po pár řádcích, které o nich přečtete, vám klesne brada. Tyhle holky totiž mají za cíl! dostat nás, tedy něžné pohlaví, do IT. A jejich školení bylo prostě skvělé. Takže jestli máte chuť naučit se něco nového, rozhodně doporučuji. www.czechitas.cz.

Cíl naplánovat si chvíle jen pro sebe - done. 
Jednou za měsíc jsem se ráno zabalila, vzala jógamatku a vyrazila vstříc si užít dopoledne s kundaliní jógou. Dosud jsem znala jen klasickou jógu a power jógu, ale tenhle typ je o něčem jiném. Ačkoli jsem si o sobě myslela, jak moc jsem materiální člověk na hony vzdálený od světa meditací a všemožných vnitřních "zázraků", tak čas strávený na kurzech mě donutil víc přemýšlet, hledat v sobě odpovědi, zastavit se (kdo mě dobře zná, tak se dost možná směje nebo přinejmenším kroutí hlavou). Takže opět - doporučuji. Od ledna bude zas vypsán kurz na www.naschodech.cz se skvělou lektorkou Evou.

Popřemýšlet, co budu dělat po rodičovské - done. 
Tohle je přesně ten případ situace "neřeš, vyřeší se to samo" aneb ozubená kola do sebe zapadnou. Dnešní doba je skvělá a možností je nespočet. Ani náhodou jsem se nechtěla předčasně vzdát času se svými dětmi, vždyť Oliverovi je teprve rok. Ale doba digitální je doba digitální a pan Huml by nejspíš zíral. Díky utrženým sluchátkům a internetu můžu zas zapnout mozek, učit se něco nového, ale přitom trávit čas s klukama. Chvála digitálnímu nomádství. 

A samozřejmě je tu dalších pár předsevzetí, která tu poletují ve vzduchu. Má slovní zásoba anglických slovíček hubne a blíží se k podvýživě, pleťová maska taky neskáče na obličej každý pátek sama od sebe, o blogu ani nemluvím a knížky na nočním stolku se kupí.  

Ale co, cíle jsem si dala v červnu, takže teď na Silvestra můžu být v klidu. A s tou angličtinou samozřejmě od ledna začnu.  
A co vy? Máte splněno?  

PS: a aby nedošlo k mejlce. I kdybych tu virózu neměla, tak bych těch 17 druhů nepekla ;)

Krásnou adventní neděli přeji! 

Žádné komentáře:

Okomentovat