úterý 1. srpna 2017

Katamino - hra opravdu pro celou rodinu. Vyzkoušeno!

Snažím se vybírat dárky, aby nebyly jen na pár dnů. Aby bavily a něco dítě naučily. A když je to hra, která baví tříleťáka i dospělého, to je teprve trefa do černého. KATAMINO.

Hra Katamino

Na začátku pátrání po dárku ke třetím narozeninám jsme se s mužem domluvili, že chceme něco "pro velkého kluka". Her, je na trhu opravdu velké množství. Hledala jsem něco intuitivního, kde nebudou těžká pravidla. A pak jsem narazila na hry Katamino. Existují různé typy, plastové či luxusní z barevného dřeva a takovou střední variantou je toto barevné dřevěné.

Na krabici je uveden věk 8+, ale toho se nelekejte. Obchody uvádějí 3+. Mě hlavně přesvědčila velikost kostek a hlavně princip. Cílem může být zaplnění celé plochu, pomocí oddělovače můžete vytvořit menší plochu k zaplnění nebo stavět obrazce dle předlohy. 

Kostky jsou tak akorát velké do dětské ruky.
 U Katamina se Viktor zabaví krásně sám, ale hru jsme vybírali hlavně s tím, že chceme něco "soutěžního". Dřevěná hrací podložka se dá dřevěným oddělovačem přepažit na dvě hrací plochy a dva hráči mohou soutěžit, kdo své pole zaplní rychleji.                                                  

Rozložení pole pro dva hráče
          Pro starší děti a dospělé má hra spoustu dalších možností, ubírání kostek, stavění 3D modelů apod. Baví mě, jak rychle si dítě osvojí vnímání počtu potřebných kostiček k zaplnění. A dítě zas neskutečně baví ten moment, kdy se blíží k cíli a umisťuje tu poslední kostičku.   

Tuhle dřevěnou verzi seženete okolo 600 Kč, ale na rozdíl od jiných her pro menší děti si nemyslím, že je to investice na pár týdnů.                            

Žádné komentáře:

Okomentovat