pondělí 10. července 2017

Liberec - dovolená s dětmi

Chtěli jsme jen na pár dnů vypadnout, užít se navzájem, poznat nový kraj. A kávičkovat. Jestli hledáte místo, kam vyrazit, tipy na zábavu pro děti i na opravdu dobrou kávu, čtěte dál. 

Liberecké náměstí
Naplánovali jsme si dovolenou na pondělí až pátek. Vzhledem k tomu, že jsme ubytování začali hledat pár dnů před odjezdem, navíc v období červencových svátku, nebylo překvapení, že hotely i penziony, které se nám líbily, byly plné. Na hotelu jsme ale rozhodně netrvali, spíše jsme hledali apartmán, kde budeme mít víc prostoru. Jako poněkolikáté jsme super ubytování našli na Airbnb. Byt 3+kk v rodinné vile se zahradou. Náš hlavní požadavek na ubytování byl, že kluci musí mít vlastní pokoj a my prostor, kde budeme moci večer posedět a povídat si. Tento apartmán vše splňoval. Vypadá přesně tak, jak je na fotkách. Do centra Liberce se dostanete autem za pár minut a chcete-li vyrazit na procházku (i s kočárem a dítětem na odrážedle), jste v přírodě hned. 

První den jsme dorazili do Liberce okolo oběda. V centru se dá pohodlně zaparkovat v parkovacím domě, ze kterého jste na náměstí hned. Na první pohled nás město okouzlilo. Krásná architektura, až bych tak řekla metropolitnost, příjemné uličky. Takové dovolenkové město. První kavárna, kterou jsme navštívili, byla Kafe Kytka. Příjemná kavárna spojená s květinářstvím, ale rozhodně se nemusíte bát stylu "Italská pizzerie s pravou českou kuchyní a sushi". Tady to spojení jednoduše funguje. Navíc je kavárna blízko náměstí. Náměstí, které nehyzdí žádní strašáci minulé doby. Jak krásné!

Kafé Kytka

Na druhý den jsme si naplánovali Aquapark Babylon. Byla jsem tu s rodiči někdy na základce a tehdy mi to připadalo neskutečné. No, teď taky. Jen jinak. Nápad je stále dobrý, jen to provedení pokulhává. Ale když zavřete oči nad nevkusnými plastovými židlemi, bufetem se smažákem, reklamními banery a celkovou nedotažeností, pravděpodobně si to vaše děti užijí a vy to zvládnete. Rozhodně ale před návštěvou Babylonu nejezděte do Tropical Island, kde je do detailu dotažená každá zásuvka. Ale děti se vyřádí. Plusové body za dětskou postýlku u bufetu. Škoda jen, že ten bufet není třeba v řeckém stylu, člověk by se hned cítil víc dovolenkově.

Aquapark

Aquapark

A odpolední káva proběhla v kavárně Mikina Coffee & Food Point.  Příjemná, minimalistická kavárna, kde se i dobře najíte. Obsluha senzační. Káva i dorty výborné.

Mikyna
Třetí den jsme naplánovali ZOO. Ačkoli je menší a vybavení starší, než třeba u nás v Plzni, přivítají vás třeba sloni, žirafy, úžasní lachtani a samozřejmě bílí tygři. I s malým dítětem ji v pohodě projdete celou, s kočárem taktéž. 

ZOO Liberec
Na tohle odpoledne jsme si naplánovali návštěvu Kavárny Bez konceptu. Opět skvělá káva i dorty. Obsluha moc milá. Na zdech výstava obrazů. A domácí nanuky!

Kavárna Bez konceptu
Čtvrtý den jsme věnovali Ještědu. Pro Viktora byl samozřejmě největší zážitek lanovka. Pro nás krásné výhledy do zeleně všude kolem. Lanovku můžete vynechat (a ušetříte docela velkou částku) a vydat se na výšlap pěšky z několika parkovišť. Obtížnost ale nemůžu posoudit. 

Ještěd
Na oběd můžu vřele doporučit restauraci Chicago Bar & Grill v blízkosti parkovacího domu. Burgery výborné, obsluha moc milá, ale co nás nadchlo nejvíc, byl vlastní jídelní lístek pro děti formou omalovánek, na kterém bylo několik opravdu dětských jídel. Žádné smažené nugetky.

Chicago Bar & Grill
A poslední den byl co se zážitku i debužírování týče opravdu vrcholem. Navštívili jsme První volnočasový EKOpark. Místo je rájem pro děti plné přírodnin, věcí, na které si mohou sáhnout, vyzkoušet, projít, zkoumat. Skvělé jsou také dílničky, kde si děti mohou z přírodnin něco vyrobit. Vše dotažené, i pro dospělého je to takový balzám z přírody.

Blátivá kuchyně 

Senzomotorický chodníček

Dílničky

Hmyzí hotel

Odpočinková terasa

Dětská zahrádka a třídění odpadu

Stylové toalety


A debužírování jsme zakončili v restauraci Black Horse. Opět výborné jídlo i domácí limonády, příjemné prostředí i obsluha a navíc opět dítě dostane podsedák na židli a omalovánky. Tak moc se nám prostory líbily, že jsme zůstali i na kávu, která předčila naše očekávání.  

Takže podtrženo, sečteno - Liberec nás bavil moc. Za dvě hoďky jsme byli z Plzně na místě, z ubytování se večer kochali výhledem na Ještěd a Viktor se vyřádil. Určitě se tam ještě vydáme. Pro starší děti je v blízkosti Aquaparku nová iQLANDIA, botanická zahrada aj. Nás hodně bavily procházky mezi překrásnými vilami nebo v okolí Technické univerzity. 

A jaká města baví vás? Kam se rádi vracíte a kde si to užívají i děti?

4 komentáře:

 1. Je, ja jsem z Liberce a s dcerou tam jezdime skoro pravidelne na tyden za rodici. Proste to tam miluju a kdyby bylo jen na mne, hned se stehuju zpet. Restaurace co popisujete znam a mam rada, ale v kavarnach tak zbehla nejsem, to vyzkousim ;) a co se tyka ekoparku! Byla jsem tam poprve v cervnu a byla jsem z toho paf, presne balzam pro dusi. Take jsem se o tom hned musela zminit na blogu a mam napsany i samostatny clanek, abych nalakala lidi, ani moc liberecaku podle me o nem nevi ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za tip. Už dlouho se do těchto končin chystáme a teď je další důvod! ;) Renča

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za tip, už dlouho se do těchto končin chystáme, tak už máme další důvod ;) R.

  OdpovědětVymazat
 4. V Liberci už jsem tak dlouho nebyla, Ještěd mě hodně láká a chystáme se v září, tak děkuju za tipy :) Krásné dny, iva

  OdpovědětVymazat