úterý 27. června 2017

Vítejte u nás: BETON

Industriální styl mě baví. V okolí se začal více objevovat před pár lety a od té doby ho pojalo za vlastní nemalé množství kaváren, restaurací, hotelů. A domácností.

Zdroj: pinterest.com

A za trend si člověk připlatí. Stejně jako za všechno, k čemu je přilepeno slovo svatební, těhotenské, dětské. Takže i slovo industriální cenu pěkně nafoukne. Samozřejmě pokud se do všeho nepustíte sami, pak cena klesne. A pomůžou v tom i nábytkové řetězce.

Ale protože mám ráda v domě úplnou jednoduchost, nakonec jsme si z industriálu vytáhli jen dekor - BETON a ostatní značně zjednodušili. Zatím se objevuje na dvou místech. Hned když vejdete k nám do předsíně, uvítají vás interiérové dveře v betonového dekoru. Dlouho jsme vybírali odstín dveří, aby nebyl moc světlý, tmavý, moc suků, moc umělý... Až vyjelo SAPELI s novinkou a bylo jasno. Je to samozřejmě jen folie.


Druhým místem, kde u nás dekor betonu najdete, je kuchyně. A to kuchyňská deska. Jako většinu nábytku, i kuchyni máme z IKEA. Stejně tak pracovní desku. S dekorem jsem maximálně spokojená. Není na něm tolik vidět a neklouže tolik jako hladké desky. Navíc je v kombinaci se dřevem, takže hrubost betonu je změkčená.


A můj betonový wish list? Na zimu bychom rádi pořídili krbová kamna. Otázka je, jestli to bude na tuto zimu nebo některou z dalších. Každopádně mě okouzlila krbová kamna s betonovým obkladem.

Zdroj: pinterest.com

Protože náš obývací pokoj stále zdobí "konferenční stolek" z Ikea za 199,- dekoru břízy, ráda bych do budoucna pořídila nějaký trochu reprezentativnější. Například takový nebo podobná jednoduchá varianta.
Zdroj: nabyteknejlevneji.cz
A pak jedna věc z kolonky nice-to-have. Betonové hodiny Jakuba Velínského. Však víte, jak já to podporování lokálna miluji :)

Hodiny od Jakuba Velínského
 A na závěr takové skromné přání. Ráda bych dopadla jinak než rodiče z knihy Iana McEwana - Betonová zahrada. Kdo četl chápe, kdo nečetl, tak tahle útlá knížka je fajn okořenění léta. Doporučuji. 
Betonová zahrada.

6 komentářů:

 1. Muj styl to neni, ale ma to svuj zajimavy raz a ty dvere se mi libi moc, stejne jako hodiny! Krbova kamna jsou na zimu parada, tak snad je brzy budete taky mit a nahrivat si u nich nozky v teplych ponozkach a v ruce zmoulat nejakej dobrej caj;).

  Mej se krasne a kdyz budes mit chut, prijd na navsevu i ke mne: www.bygabra.cz

  Papa ByGabra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty hodiny je takové moje velké přání. Takový ten kousek, kterých si každá návštěva všimne. A buď to bude "wow" nebo "ježiš" :)

   Hezký den
   PS: tvůj blog sleduji, je super!

   Vymazat
 2. Ty jo, industriální styl se mi take libi, i když si troufám jen v doplňcích. Ale ty dveře jsou perfektní. Krásně se to hodi k dekoru dřeva. Já než našla dveře hodici se k podlaze... tohle je řešení! A velmi pěkné��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Terko,
   přesně, nakombinovat dveře a podlahu, už jsem skoro objednala bílé dveře, ale nakonec vyhrály tyhle. I když to byla novinka a nikde je moc neměli, tak jsme to riskli.

   Vymazat
 3. Originální! Zaujalo mně to <3

  YourVee.blogspot.com

  OdpovědětVymazat