neděle 18. června 2017

Moje malé příběhy Montessori - Jak se ujaly u syna

Jsou to dva měsíce, co jsem nakoupila kvarteto knih Moje malé příběhy Montessori. O tom, jaká byla moje reakce, můžete přečíst Tady.Plna očekávání jsem hned druhý den po rozbalení měla jednu z knížek připravenou na odpolední čtení. Přes noc jsem vymýšlela, jak příběh podám, jaké aktivity si po knížce připravím,... 
Máme doma dost knížek, takže reakcí na nové čtivo už jsem viděla spoustu. Bohužel reakce na tyhle knížky byla velmi vlažná. První čtení vydržel, prohlédnul obrázky, povídali jsme si. Ale vzhledem k tomu, že většinu knížek Viktor popisuje sám od sebe, tady mě jeho reakce překvapila. Obrázky ani příběh nezaujaly. 

Neházela jsem flintu do žita, ještě tu byly tři další. Abych to zkrátila, reakce byly stejné. Knížky nezaujaly. Dostaly čestné místo v knihovničce, aby na ně syn dosáhl. Občas je zkusím vytáhnout, ale vždy je to, na rozdíl od ostatních knížek, pouze moje iniciativa. 

Rozhodně je ale nedávám pryč. Další šanci možná dostanou u mladšího syna. Nebo při louskání prvních písmenek. Každopádně u téměř tříleťáka zatím nezabodovaly. Když se ho zeptám, o čem knížka byla, ve zkratce převypráví, ale dlouhé diskuse to nejsou.  

Každé dítě je jiné a baví ho odlišné knihy, aktivity apod., jen by mě zajímala reakce vašich dětí i vaše. 

Ke třetím narozeninám plánuji koupit Můj sešit Montessori. Jak ten vaše děti zaujal? 


Žádné komentáře:

Okomentovat