čtvrtek 29. června 2017

Lokálně: Kabelka Bodline a Back Yard

Pamatujete si na chvíle, kdy jste se učili sami rozhoupat? Mně se ten pocit vybaví pokaždé, když se to snažím Viktora naučit. Vlastně čekám na ten okamžik, kdy se to všechno propojí a začne sám. A přitom já sama než se rozhoupu...

Moje nová Bodline Indiana

Nejsem nakupovací typ a poslední dobou čím dál víc přemýšlím nad každou věcí, co koupím. Tedy pokud nekupuji bílé tílko nebo ponožky - to prostě jdu a koupím. Ale u spousty věcí už řeším kvalitu, cenu, kombinovatelnost. Asi je to i lenost, protože mě nakupování tolik nebaví a když už něco koupím, nechci další měsíc řešit nástupce. 

Možná si pamatujete článek, kde jsem vás seznamovala s českými kabelkami. Pokud vám unikl, najdete ho ZDE. Od toho článku uběhlo pár týdnů. Pár týdnů mého rozhoupávání. A protože bych se možná rozhoupávala a odkládala tuhle radost přinejmenším do Vánoc, zapsala jsem si do Dollera úkol na červen. A úkol splnila. Nová kaboška nafurt. Žádná řetězcová tuctovka. Ale česká, kožená, minimalistická, praktická. A moje oblíbené slovo - LOKÁLNÍ! Na Dyzajn marketu jsem se se sympatickými tvůrci kabelky seznámila, a o to víc mě nákup těší. Seznámit se s nimi můžete na www.bodline.cz

Ale to není všechno. Když už jsem v sobě zapla mód "koupit", vůbec jsem netušila, kterou pořídím. A protože jsem tvor šahavý, jela jsem vybrat do showroomu Back Yard v Praze. Kouzelné místo v blízkosti Národního divadla. Takhle, výběr to zas tak moc neulehčilo. Všechny kabelky jsou krásné. Nadčasové. Ale od kabelek vám oči jezdí i na další stojany s oblečením a šperky. A vy to chcete všechno. 

Bodline Indiana má vkládací tašku, kam se vejde spousta věcí.
Taška navíc pojme s přehledem formát A4 nebo 13" počítač.

Znáte ten pocit, když vejdete v nákupním centru do obchodu a zmerčí vás asistentka prodeje? Proboha, ať hlavně nic nechce (ona) vs. hlavně, ať se nemusím ptát na jinou velikost, která není na stojanu (já). Proběhne myšlenkový souboj. Tak takhle to v Back Yardu rozhodně nebylo. Za pultíkem se střídají samotní tvůrci. Víc, co prodávají a ví, že zákazníci sem přijdou, protože je obdivují. A přitom s pokorným výrazem pomůžou vybrat nebo vás nechají kochat a přemýšlet. 

Ono to moje rozhoupávání vypadá tak trochu směšně, ale na konci je kabelka, o které vím, kdo ji vyrobil, kterou mi prodal někdo, komu záleželo na tom, abych byla spokojená a kdo se na mě usmíval. A to mě na tom baví. 

Přemýšlíte taky tak nad nákupy nebo jsou pro vás nákupní centra jediným zdrojem novinek do skříně? Máte tipy na lokální tvůrce, kteří vás baví? Pište, pište. Ať se trochu ta Fashion Revolution rozhýbe a začneme nad nákupy přemýšlet!         


5 komentářů:

 1. Ta taška je super! mám podobnou jednoduchou v černé a nosím ji nejvíce, protože se dá vzít prakticky ke všemu :) S tím pohledem asistentky prodeje jsem se pobavila :D Bohužel v nákupních centrech narážím na tohle čím dál více a to mě hned odrazuje a otáčím se k východu... já celkově hodně preferuji malé obchůdky, zejména tady v Itálii je to ráj, je tady spusta mladých šikovných návrhářů a jejich kousky jsou originálnía přitom za dobrou cenu! :) Takže i když občas zajdu do nějakého toho řetězce pro nákup takových těch jednoduchých kombinovatelných věcí, menší lokální výrobce stále upřednostňuji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letos v létě se do Itálie chystám, tak doufám, že na nějaké menší obchůdky narazím. Já si nejvíc užívám Fashion Markety, kde si prohlížím jak věci, tak tvůrce. A často vybírám i podle sympatií :)

   Vymazat
 2. Ty jo, tak ta je boží! Mrknu na jejich stránky!

  Já jsem si takhle koupila asi před dvěma lety úžasný batoh z velbloudí kůže a malou kabelku, taktéž z velblouda v Indii. Uznávám, není to lokálně, ale tam to lokálně bylo, přímo od výrobce a ruční prací. A jsou moje nejoblíbenější, protože mají svůj příběh. A ty smrdí. Ale je to můj velbloudí smrad a připomíná mi Indii, tak doufám, že letos v Malajsii nebo Thajsku taky pořídím něco takového. :)

  Diana z CzechSouls.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám vůni kůže hrozně ráda. Peněženka mi třeba pořád voní a to už ji mám dva roky. Ale velblouda si moc nedovedu představit :)
   PS: super blog!

   Vymazat
 3. ta taska je kraaasna! Taky must have kusok co sa hodi ku vsetkemu, a nieco aj vydrzi!


  www.petitejardin.sk

  OdpovědětVymazat