úterý 9. května 2017

Kožená kabelka, hezky česky!

O cestě za kabelkou, která by vydržela déle než jednu sezónu, už jsem psala. A protože chci vědět #whomademybag,  zapátrala jsem na internetu. A tady jsou moji favorité. Bačuta, Bodline a EGGO!
Abecedně.

Tři krásky!
Vlevo Bačuta, vpravo nahoře Bodline a dole EGGO.

Požadavky jsou jasné. 
Vzhled - měla by být nadčasová, žádný výstřelek poslední módy (což vlastně ani nevím, jaký je, takže asi to znamená, že bude nositelná pořád). Musí mi jednoduše padnout do oka.
Materiál - měla by být kožená, aby zrála, vydržela dlouho, získávala patinu, ne oprýskaný plast, který se po jedné sezóně loupe.
Velikost - měla by pojmout diář velikosti A5, peněženku, mobil, svačinu, 5 plenek, vlhčené ubrousky a lahev s pitím. A zároveň nebýt obrovská. A musí mít možnost nošení crossbody. Zkuste tlačit kočár, držet za ruku dítě a ještě chytat kabošku.

Bačuta
Martina Bačíková vyrábí nejen větší kabelky, ale v nabídce má taky batohy, peněženky, psaníčka nebo botky. Baví mě hlavně batůžky, ze kterých lze jednoduše udělat kabelku. Obchod najdete na stránkách www.bacuta.net a pokud chcete mrknout na autorku na videu, tak klikněte ZDE.

Ořechová na A4 s kapsou.
Bodline
Tuhle značku tvoří partneři, Jitka a Matouš. Kabelky jsou parádně minimalistické. V nabídce mají i batoh či peněženku a krom téhle větší tašky mě zaujala i brašnička, do které se A5 vejde. Web mají www.bodline.cz a video najdete ZDE.
Zipovka Indiana
EGGO
A abychom to genderově pěkně vyrovnali, tak na závěr ještě EGGO. Za značkou stojí Jakub, který prostě chtěl vyrobit kabelku pro přítelkyni. V nabídce jsou i parádní pásky, brašny nebo peněženky. Webovky jsou www.eggobag.com a i jeho práci si můžete prohlédnout na videu. Je TADY.
Sapir

Koupit si kabelku přímo od českého výrobce tedy rozhodně neznamená, že skončíte s batikovanou plátěnou taškou. Trh s českými kabelkami, u kterých víte, kdo je vyrobil, roste. 

Už to není jen server Fler.cz, který pomáhá tuzemským (či slovenským) výrobcům prorazit. Možností, kde hledat kvalitní překrásné lokální výrobky, je několik. Připravuji článek, kam mrknout, jestli chcete nakupovat parádně a lokálně. 

Zdá se vám tenhle článek jako reklama? Jo, je. A víte proč? Jednoduše proto, že víte, že kabelku nešije malé dítě v továrně daleko na východ od nás. Taky proto, že jsou lokální a víte, kdo za nimi stojí. A jsou krásné. A je to prostě řemeslo. Smekám a šířím dál!

Žádné komentáře:

Okomentovat