úterý 11. dubna 2017

Počítání stavebních strojů

Počítáme vláčky, počítáme kostky dupla v komíně, počítáme zubní kartáčky i popelnice. Je na čase k počtům přiřadit i číslice. Viktor 2 roky a 9 měsíců.


Na www.eschovka.cz jsem našla geniálně zpracovaný materiál na počítání. Kdo ještě na eschovku nenarazil, vřele doporučuji. Je zde nespočet materiálů k různým tématům, některé zdarma, jiné za pár korun.
Viktora jakékoli stroje, a obzvláště ty stavební, neskutečně fascinují. Takže materiál, který je postaven právě na jednom jeřábu, dvou bagrech, třech náklaďácích,.... zaujal hned.

Začali jsme jednoduchou aktivitou, a to tříděním na hromádky. Roztřídit na jednu hromádku ruce, na druhou číslice a na třetí kartičky se stroji. Třídíme často a Viktor si hodně často roztřiďuje i sám, takže bylo za chvilku hotovo.

Na hromádky

Druhá aktivita znamenala přiřazování kartičky s číslicí a magnetu. To vám bylo překvápko, když jsme našli dvě šestky. Nebo snad devítky? Opět se učíme třístupňově - To je pětka - Ukaž mi pětku - Co je tohle? (pětka).

Stejné číslice

Třetí aktivita už je počítací. Spočítat stroje na kartičce a prstíky na ruce. Velkou výzvou je ukázat počet prstíků. Tento stupeň teď trénujeme.

Počítáme, ukazujeme na prstech

Cílová čára je ještě před námi. Na závěr si vždycky všechno pěkně vyskládáme a spojíme. Stejně jako na začátku.

Cíl práce

Tímto děkuji Markétě Špačkové za úžasné zpracování materiálu. Najdete ho ZDE

Pokud Vás náš svět baví, sledujte FB stránku Happy mumKa.

Žádné komentáře:

Okomentovat