čtvrtek 20. dubna 2017

Moje malé příběhy Montessori

Nakladatelství Svojtka dlouho dopředu avizovalo vydání čtveřice dětských knih edice Moje malé příběhy Montessori, a to Úklid, Svačina, Zraněný ptáček a Procházka. Dnes dorazily. Jaký je první můj dojem?


Většinou knížky nekupuji jen podle obalu, ráda si je nejprve prohlédnu. Jejich vydání a možnost objednání se sešly přesně se dnem, kdy jsme u syna objevili první neštovici. Takže tentokrát šly prohlídky stranou a já objednala tak trochu zajíce v pytli. Za těch pár dnů, než dorazily, jsme stihli přečíst snad všechno, včetně letáků ze supermarketu. Dnes dorazily. Původně jsem chtěla počkat s rozbalováním na ráno, aby si ho užil i můj chlapeček, ale zvědavost byla silnější. 

Chcete vědět, co vás v nich čeká? Pokud ano, čtěte dál.
Jedná se o čtyři útlé knížky o cca 30 stranách. Přijde vám to málo? Nemyslím si. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden příběh v každé knížce, je to tak akorát, aby dítě udrželo pozornost. Co mě velmi mile překvapilo, je malé množství textu. Nemám dar na vymýšlení příběhů z hlavy, takže mám hodně ráda tenhle typ knížek, kde obrázky a krátký text navede a my si pak můžeme o obrázcích povídat. 

Pár vět dává krásný prostor pro vlastní fantazii.
Grafika nepřekvapila, je milá tak jako na titulních stránkách. Obrázky jasné, nic, nad čím musíte přemýšlet, jestli se jedná o ptáčka, motýla nebo veverku. Jednoduše ptáček vypadá jako ptáček. Tečka. 

Každá z knížek je zakončena úkolem pro děti. Jednoduchý, v duchu Montessori - Pomoz mi, abych to dokázal sám. Úkoly nebudu odtajňovat, ať se máte na co těšit.

Udělalo mi radost i téměř čistě holčičí osazenstvo. Máme doma spoustu knížek, kde jsou aktéry hlavně muži (stavaři, bagristé, traktoristé, policajti, strojvedoucí,.. maminky od kluků asi chápou).

A můj názor na závěr? 
Jestli vás baví knížky, kde se vy i děti zapojujete, vymýšlíte, přemýšlíte, neváhejte. Pokud máte rádi knížky, kde nemusí být za každou cenu seriálový hrdina, neváhejte. Pokud máte rádi vkusnou grafiku, neváhejte. Takže NEVÁHEJTE. Pokud ale chcete celý příběh, který jen přečtete a budete čekat, že dítě půjde a uklidí půlku domu, tak nevyhazujte peníze. 

Těším se na ráno a jdu vymyslet, kterou knížkou začneme. Vzhledem k neštovicím to Procházka asi nebude :( 

A ještě pro informaci:
Svojtka má nyní akci 4 za cenu 3, najdete ji ZDE
Pozn. knihy jsem zakoupila a tuhle krátkou recenzi píšu sama za sebe, nikoli jako reklamu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat