pondělí 17. dubna 2017

Dětská kniha: Velká kniha drobné havěti

Nedávno jsem měla v knihkupectví chvilku klidu (rozuměj, měla s sebou jen jedno dítě), abych se porozhlédla, co je nového mezi dětskými knížkami. A tahle knížka byla láskou na první pohled! Seznamte se: Velká kniha drobné havěti.
Tak na úvod trochu faktů. Autorem je Yuval Zommer, britský ilustrátor s krásným rukopisem. Českou verzi vydává Slovart a pevná kniha má 64 stran. Možná se vám to zdá málo. Ale!

Ale krásných! Pokud mají vaše děti rády knížky plné obrázků, kde i po půl roce dokážou najít dosud neobjevený detail, pak určitě nesáhnete vedle, když ji pořídíte. Každá dvoustrana odhaluje určitou oblast ze světa much, pavouků a jiné drobotiny.

Každá z dvoustran otevírá nový svět breberek.

A pokud nejste studovaný biolog, některé věci vás překvapí (nebo minimálně zavzpomínáte na školní lavice a řeknete si, že tohle jste se vlastně někdy učili). Možná budou následovat další otázky A proč....?

Texty krátké, ilustrace kouzelné.

Knížku provází také úkol hledání některé z havětí na každé dvoustraně. Náš verdikt je nad touto knížkou jasný - baví nás. Pro mě je to příjemné odtržení od světa bagrů, hasičů a popelářů. Na Viktorovi je vidět ten zvláštní pohled do nového světa, kde si zatím není tak jistý, jako mezi buldozery nebo mašinkami. Navíc ilustrace jsou kouzelné, netradiční, líbivé, stylové. Texty jsou pro menší děti tak akorát dlouhé, zaujmou, nic moc "neokecávají", takže to, co si dítě má odnést, to si odnese a dlouhým čtením neztratíte pozornost.

Je ale jedna věc, kterou nedoporučuji. Nedávejte tuhle knížku dítěti, kterému zrovna začaly neštovice. Bude chtít jít hned ven. Nemůže. Bude chtít jít zkoumat svět. Nemůže. A tak chudák čeká a staví termitiště z Dupla.

Knížku jsem objednávala z www.megaknihy.cz, kde za ni zaplatíte necelých 220 korun. Najdete ZDE.

Pokud Vás náš svět baví, sledujte FB stránku Happy mumKa.

Žádné komentáře:

Okomentovat