neděle 26. února 2017

Minimalistická jídelna

Vítejte u nás v jídelně, která je součástí obývacího pokoje. Nejsem zastáncem propojené kuchyně a obývacího pokoje, jednak proto, že ráda jím v uklizeném prostředí a také proto, že mi návštěvy nevidí až pod pokličku.

Uhodnete, co vše je Ikea?

Je to samozřejmě věc trendu i názoru, většina přátel má tyto tři prostory, tedy obývací pokoj, jídelnu a kuchyni, propojené, ale i s oddělenou kuchyní se necítím nikterak odstrčená.

Jako většina nábytku u nás, tak i jídelna je reklama na Ikeu. Stůl Högsby, židle Henriksdal (šedohnědé) a Norrnäs. Dva druhy židlí nejsou designový záměr, ale pozůstatek z bývalého bytu. Ale nějak jsme si na to zvykli. Světla jsou taktéž Ikea - Hektar. Celá série Hektar nás okouzlila už dávno předtím, než jsme vůbec začali stavět. Lampu Hektar jsme dokonce měli koupenou dříve, než na pozemek vjel poprvé bagr.

Ale zpět k jídelně. Jako minimalisti nemáme nikde zbytečné poličky ani skříňky. Možná je to i tím, že jsem lenoch a každý takový kousek znamená delší úklid. Drobnosti máme na dřevěném tácu. Pokud mám potřebu opravdu čistého stolu, tác odnesu do kuchyně a jsem spokojená.

Jedinou "poličkou" je tenhle dřevěný tác.
Dovezli jsme si ho z outletu z Berlína, stejně jako hodiny. 
Držím se pravidla 4 barev, a to v celém domě. U nás tedy šedá, bílá, černá a dřevo. Stačí pak váza s barevnými tulipány a prostor hned září.

 Výrazná světla i veliké hodiny. Hodiny jsme objevili v TKMaxx a spolu s tácem jsme je vezli přes půl Berlína metrem. Tedy ještě s několika taškami oblečení a s dítětem v kočárku.

Jiné tulipány, jiný prostor. Hodiny jsou z TKMaxx outletu za pár eur. 
Jsme s mužem oba "stolový typy". Velký jídelní stůl byl pro nás naprostou prioritou. Trávíme u něj spoustu času a gauč je jen takový doplněk, aby v obýváku nebylo pusto a prázdno.

A jak vypadá Vaše jídelna? Víc fotek a informací najdete i na FB stránce Happy mumKa.

Žádné komentáře:

Okomentovat